טעויות נפוצות בדיאטה הקטוגנית

6 הטעויות הנפוצות ביותר בדיאטה קטוגנית

אחרי שדיברנו על מה חשוב לעשות ולדעת בתחילת התזונה הקטגונית ומה זה קיטו באופן כללי, מאמר זה יחדד לנו את ששת הטעויות הנפוצות ביותר שאנשים עושים במהלך דיאטה קטוגנית וכיצד ניתן להימנע מהן

תוכן העמוד

1. אתם לא אוכלים מספיק חלבון

טעות נפוצה מאוד בדיאטה קטוגנית היא שלא אוכלים מספיק חלבון במשך היום. אכילת חלבון בכמות מספקת תשמור על איכות השרירים בגופנו ותשמור על גופנו חזק ובריא. במיוחד בתזונה קיצוניות כמו תזונה קטוגנית. במידה ולא נצרוך מספיק חלבון הגוף שלנו יתחיל לפרק את השריר בגופנו.

צריכת חלבון בכמות מספקת בזמן תזונה קטוגנית
צריכת חלבון בכמות מספקת בזמן תזונה קטוגנית

2. אתם אוכלים יותר מדי חלבון

אכילת חלבון בכמות גדולה עלולה לפגוע בתהליך הדיאטה שאתם רוצים לעבור, על ידי הכנסת כמות קלוריות גדולה מדיי לגוף. כמו כן, אכילת חלבון בכמות גבוהה עלולה לגרום לגוף להמיר את החלבון לסוכר.

3. אתם לא אוכלים מספיק ירקות

הירקות אחראים על אספקת נוגדי חמצון ויטמינים וסיבים תזונתיים לגוף שלנו. בדיאטה קטוגנית, בה הגוף אינו צורך הרבה מאכלים חשוב מאוד להקפיד על אכילת ירקות ירוקים וירקות שהדיאטה מאפשרת על מנת להשאיר את רמת הוויטמינים בגוף שלנו טובה וכן לספק לגוף שלנו סיבים תזונתיים איכותיים.

אל תשכחו לצרוך מספיק ירקות, זו אחת הטעויות הנפוצות בדיאטה קטוגנית
אל תשכחו לצרוך מספיק ירקות, זו אחת הטעויות הנפוצות בדיאטה קטוגנית

4. אתם לא שותים מספיק מים

שתיית מים בכמות מספקת חשובה בכל תהליך בחיים, כמו שלימדו אותנו כשהיינו קטנים – גוף האדם אינו יכול להתקיים ללא שתייה מספקת. גם בתזונה קטוגנית חשוב מאוד להקפיד על כמות המים שאנו שותים. הקפידו על שתיית 3 ליטר מים ביום לפחות. אל תשכחו ששתייה מספקת של מים תורמת לתהליך חילוף חומרים, מה שיעזור לכם להגיע לתוצאה שאתם שואפים אליה מהר יותר.

5. אתם לא צורכים מספיק מלח

טעות נפוצה בדיאטה הקטוגנית היא לצרוך מעט מדיי מלח. בזמן תזונה קטוגנית, הגוף שלנו מאבד יותר מלחים מבדך כלל. אתם חייבים לשים לב שאתם צורכים כמות מלח מספקת, ואם אפשר אז העדיפות היא לצריכת מלח מסוג מלח הימלאה, שנחשב למלח איכותי יותר.

אי צריכת מלח בכמות מספקת היא טעות נפוצה בדיאטה קטוגנית
אי צריכת מלח בכמות מספקת היא טעות נפוצה בדיאטה קטוגנית

6. לא מכינים את הארוחות מראש

אחת הטעויות הנפוצות שבגללה אנשים רבים לא מצליחים לרדת במשקל ואף מספיקים להתמיד בתזונה קטוגנית היא בגלל שהם לא מכינים ארוחות למשך היום או השבוע מראש. ברגע שאין ארוחות מוכנות יותר קל לנו ליפול לפיתויים מהסביבה או להגיע למצב של רעב בו אנו נאכל כל מה שיש, מבלי לחשוב על הדיאטה. נסו לתכנן את הארוחות שלכם מראש עוד בתחילת השבוע. 

דילוג לתוכן