מזונות מותרים בדיאטת קיטו

5 הטעויות הנפוצות ביותר בעת כניסה לדיאטת קיטו

דיאטת קיטו הוכחה כמסייעת לירידה במשקל ולבעיות בריאותיות אחרות. עם זאת, יש כמה טעויות שאנשים עושים כשהם מתחילים דיאטה זו שעלולות להקשות עליהם. בואו ללמוד מה הם 5 הטעויות הנפוצות ביותר בעת כניסה לדיאטת קיטו ואיך להימנע מהן.

תוכן העמוד

לא שמים דגש על סיבים תזונתיים ולא צורכים מספיק מהם

סיבים הם אחד המרכיבים התזונתיים העיקריים שיכולים לעזור עם רעב ושובע. לכן חשוב מאוד לא לשכוח זאת בזמן דיאטת קיטו. בגלל שרוב הסיבים התזונתיים מגיעים ממאכלים שלא אוכלים בדיאטת קיטו, כמו דגן ופירות, עלול להיות חסר לכם סיבים תזונתיים.

דיאטה דלת סיבים כמו קיטו היא שהיא יכולה לשנות את ההרכב של חיידקי המעיים שלך ולגרום לעלייה במשקל. מומלץ לשלב יותר מהירקות המותרים (ובעיקר עלים ירוקים כהים) בגלל תכולת הסיבים הגבוהה שלהם ובמידת הצורך להשלים את צריכת הסיבים התזונתיים בעזרת תוספי מזון.

מאכלים שמותר לצרוך בדיאטת קיטו
בזמן דיאטת קיטו צריך להקפיד לאכול מאכלים שיספקו לנו סיבים תזונתיים בכמות טובה.

אוכלים יותר מידי פחמימות

אחת הטעויות הנפוצות ביותר בעת כניסה לדיאטת קיטו שבגללה אנשים לא יורדים במשקל קשורה לצריכת הפחמימות שהם אוכלים.

כדי להגיע לקטוזיס (כניסה למצב שבו הגוף שלכם פועל על שומן ולא על גלוקוז או פחמימות.), התזונה שלכם צריכה להיות מורכבת ממזונות דלי פחמימות המכילים הרבה שומן ומעט מאוד פחמימות. אתם צריכים לצרוך בעיקר בשר, ביצים ומוצרי חלב. יש להקפיד לקרוא את תוויות המזון ולוודא שאינכם עוברים את מכסת הפחמימות היומית.

היכנסו לתהליך עם יעד הגיוני, אל תפתחו ציפיות גבוהות מדי

מדי פעם יוצא לי לדבר עם אנשים שרוצים להיכנס לתזונה קטוגנית כדי להפחית ב–40% ממשקל גופם בטווח קצר ולא הגיוני של חודשיים-שלושה. כשאתם בוחרים להיכנס לדיאטת קיטו, תגדירו ציפיות ריאליות לירידה במשקל. לרדת כחצי ממשקל גופכם (גבוה ככל שיהיה) לא הגיוני ולא בריא בשום דיאטה שתבחרו. ירידה דרסטית במשקל עלולה להוביל למצב של הרעבה ולפגוע במערכות חיוניות בגופכם.

חוץ מזה, כשהמספרים לא ירדו במהירות שחשבתם שהם ירדו אתם עלולים לאבד מוטיבציה ולהיכשל.

לא לעשות ספורט בכלל במהלך דיאטת קיטו

בדיוק כמו בכל דיאטה, כך גם בדיאטת קיטו חייבים לשמור על רמת פעילות ספורטיבית מסוימת. פעילות ספורטיבית תתרום לחילוף חומרים מהיר יותר, לשריפת שומן ועוד. לא חייבים להתאמן כל יום, מספיק להתאמן שלוש בשבוע ואתם כבר תבחינו בתוצאות.

אישה ששומרת על דיאטת קיטו עושה ספורט
אל תזניחו את הרגלי הספורט הישנים שלכם בזמן דיאטת קיטו, הם יעזרו לכם להגיע ליעד שלכם מהר יותר.

לא צורכים מספיק ויטמין B

ויטמיני B הם רכיבים תזונתיים חשובים המצויים בדגנים מלאים. מחסור ויטמין B עלול לגרום לתחושת עייפות, מה שיכול להוריד את רמות האנרגיה ולהאט את התקדמות הירידה במשקל. בגלל שדיאטת קיטו לא מאפשרת צריכת דגנים, אתם עלולים להגיע למצב של חוסרים בוויטמין B. לכן, חשוב להקפיד להוסיף לתפריט הקטוגני שלכם מוצרים המכילים ויטמין B. כמו תרד, ברוקולי, בשרים, ביצים ואגוזים, או להוסיף ויטמין B באמצעות לקיחת תוסף תזונה.

דילוג לתוכן